Manalı Sözler


Öğüt Verici Sözler

Sizler için Öğüt Verici Sözler sayfası altında en iyi sözleri ve mesajları toparladık.

Yalancı olmayan insan yoktur. Cefası bol kadın çoktur. Vefalı köpekler boldur. İki yüzlü kişinin üstüne yoktur. Bu devirde 5 dakikasını ayırıpta namaz kılmak bazı insanlara zordur. (Tahir Özkahraman)

Toplum bir kişiyi dışlamış sanarken, o kişi çoktan toplumu dışlamıştır.

Mütavazı ol yavrum fakat sakın alçalma , Hoşlanma gösterişten lakin silikte kalma, İyiliği alkışla yaltaklık etme sakın Herşeyde ölçülü ol aşırı gitme sakın ** Atakan Korkmaz

Her sabah hesabınıza 86.400 TL yatıran bir banka düşünün. Gün boyu istediğiniz kadar parayı harcamakta veya harcamamakta serbestsiniz. Parayı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Oyunun sadece tek bir koşulu var: harcamayı başaramadığınız meblağ ertesi güne devretmez, akşam hesabınızdan geri çekilir ve bu paranın hiçbir bölümünü ne sebeple olursa olsun saklayamazsınız. Bir önceki günün tutarının tamamını harcamış veya hiçbir bölümünü harcamamış da olsanız ertesi sabah hesabınızda yine 86.400 TL bulacaksınız. Nasıl keyifli değil mi? Farkında olsanız da olmasanız da aslında hepimizin böyle bir bankası var. Adı ''ZAMAN" Her sabah 86.400 Saniye hesabınıza yatıyor ve o gün daha fazlasını asla harcayamıyorsunuz. Kullanamadığınız kısım ise akıp gidiyor ve hesabınızdan siliniyor, hiç devretmiyor. Her gün size yeni bir hesap açılıyor,her akşam günün bakiyesi siliniyor. Eğer günlük hesabınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir, geriye dönüş yok, yarından avans çekmek yok.. Bugünü, bugünkü hesaptan yaşamalısınız.. Zaman hiç kimseyi beklemez.. Dün artık mazi oldu..Yarın ise muamma.. Bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır.

Baştan başa aşk içinde geçen bu hayat, doğa yasaları bakımından uğursuz bir ayrıcalıktır. Her çiçek solar, bütün mutlulukların ertesi günü kötüdür, ertesi günü varsa. Gerçek hayat bir sıkıntıdır. ( Honore De BALZAC )

Hayatın gizemi vs konusundaki fikrimi istiyorsanız size kısaca şöyle özetleyeyim: Evren anahtarı olan bir kasa gibidir. Ama anahtar kasanın içinde kilitlidir. ( Peter De Vries )

Bilinçleninceye kadar asla başkaldırmayacaklar, ama başkaldırmadıkça da bilinçlenemezler.

Kitleler asla, yalnızca ezildikleri için, kendiliklerinden başkaldırmazlar. Kendilerine karşılaştırma yapabilecekleri ölçüler verilmedikçe, ezildiklerinin bile bilincine varamazlar.

Hiçbir şeye şaşırma… Hakikatin de gerçeklerin de iki yüzü vardır

Bir şeyi çok umut etmek, umuda köle olmaktır...

Fakirliğin en büyüğü ahmaklık,zenginliğin en üstünü akıldır...

Düşmanın en büyüğü hilesi gizli olandır...Copyright © 2012 · Manalı Sözler · Her Hakkı Saklıdır Google Site Map | Google